Filmové dokumenty o starověku

Historie, pamětihodnosti, nálezy, osobnosti, stavby, aj.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ludmila
Příspěvky: 30
Registrován: čtv zář 18, 2014 9:25 am

Filmové dokumenty o starověku

Příspěvek od Ludmila » pát led 02, 2015 8:54 am

Zde zakládám téma na zajímavé televizní pořady o starověku. Děkuji za případně tipy. V poslední době se mi líbil např. britský dokument z roku 2012 -

Poznejte Římany

Dok. seriál VB (2012). Všechny cesty vedou do Říma Vydejte se na výpravu po starém Římě, který se stal první světovou metropolí, kde vedle sebe žili lidé různých národností i etnik. Stát se Římanem bylo žádoucí a výhodné a mnohým přistěhovalcům se zde podařilo udělat kariéru a zbohatnout. Byli zde však i tací, kteří takové štěstí neměli. Pořadem provází britská historička Mary Bardová.

poznejte-rimany.jpg
poznejte-rimany.jpg (231.66 KiB) Zobrazeno 1053 x

dan72
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 03, 2015 2:35 pm

Re: Filmové dokumenty o starověku

Příspěvek od dan72 » ned říj 25, 2015 3:41 pm

Velmi dobrý dokument o vykopávkách v Britanii, i když již byl natočen v roce 1994, má stále co nabídnout: Dobové vykopávky (Time Team)

Z archeologie, která může být považována za nudnou, udělal Time Team díky svému nadšení odhalovat tajemství bohaté a dlouhé britské historie oblíbený obor. Odkrýváním všeho od dob paleolitu po nedávnou minulost vás bude bavit a obohacovat vaše vědomosti z oblasti historie.(oficiální text distributora)

Time-Team.jpg

Uživatelský avatar
templar
Příspěvky: 10
Registrován: sob pro 27, 2014 5:41 pm

Re: Filmové dokumenty o starověku

Příspěvek od templar » pon lis 16, 2015 9:49 am

Dobové vykopávky jsou super. Viděl jsem asi 6 dílů a má to úroveň a slušnou vypovídací hodnotu. Jenom to britské počasí, to jim moc nepomáha... ;)

Hanz
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 18, 2014 9:24 am

Re: Filmové dokumenty o starověku

Příspěvek od Hanz » pon kvě 08, 2017 12:23 pm

Znalcům historie by rozhodně neměl ujít seriál Povstání barbarů (Barbarians Rising)
barbarians-rising.jpg
Zbrusu nový pořad exkluzivně na kanálu HISTORY®, Povstání barbarů, vypráví příběh vzestupu a pádu Římské říše z pohledu povstaleckých vůdců. Je to drsná výprava do srdcí povstalců proti císařově absolutní moci. V Římské říši se jim říkalo barbarové – byly to kmeny žijící mimo civilizaci násilnickým životem. Tito muži a ženy zahájili epický boj, který zformoval budoucí podobu světa. Povstání barbarů uvede ty nejslavnější bojovníky historie ztělesněné špičkovými herci, jako je Hannibal, který v devíti letech složil krvavou přísahu; Arminius, ukradený syn Germánie; Spartakus, vzbouřený otrok v čele barbarského povstání; Boudica, keltská královna bojovnice; Attila, Bič z Východu; Gótové, zuřiví válečníci zrazení Římem; a Vandalové, kočovní nájezdníci, kteří zasadili Římu poslední smrtící úder.(History Channel)


Odpovědět