Knihy a filmy

Nové knihy turistických průvodců

Cestovatelé a milovníci památek naší krásné země by měli zpozornět. Odstartovala nová série turistických průvodců mapující nejzajímavější místa Čech, Moravy, Slezka i sousedního Slovenska. Autorem série je Jiří Glet, autor který v minulosti již několik úspěšných průvodců a článků o památkách publikoval. Aktuální novinka se však od dostupných průvodců odlišuje a to zejména svou kompletností a uceleností i moderním zpracováním. Již nebude potřeba nosit těžké knihy v batohu – celá série bude dostupná ve všech používaných formátech jako sada e-knih a každý turista bude moci mít všechny knihy stále u sebe ve své čtečce, tabletu či mobilu.

pruvodce_01

V současné době jsou na trhu první dva díly. První z nich mapuje Středočeský kraj, Prahu a Jihočeský kraj, druhý pak směřuje do Plzeňského, Karlovarského a Ústeckého kraje. Na dalších dílech se nyní pracuje a o jejich vydáních budete informování na samostatné webové stránce, která je turistickým průvodců věnována – viz pruvodce.kknihy.cz.

Každý průvodce bude mít 21 kapitol pojednávajících primárně o 21 doporučených cílech v uvedených lokalitách. Jedná se o známé i opomíjené stavby či zajímavosti. Většina kapitol obnáší krom hlavních cílů i cíle vedlejší, které jsou blízko a v rámci výletu stojí za to je také navštívit. Nejde však o běžný popis, který si můžete přečíst na internetu či na ceduli před stavbou. Autor v tomto průvodci upozorňuje na vybrané zajímavosti uvedeného místa. Každý hrad či zámek je totiž v něčem zvláštní a zajímavý. Třeba nějakou tou stavební hříčkou, osobností, legendou či pověstí. A na takovéto zajímavosti autor upozorňuje.

pruvodce_02

14 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..