Příběhy mrtvých bojovníků

Loďstvo ztracenců / Navy of the Damned

Díky forenznímu výzkumu  v tomto díle, můžeme znovu prožít osudy běžných námořníků, kteří sloužili v 18. a 19. století na lodích britského impéria. Na základě odborných analýz můžeme z koster jednotlivých námořníků sestavit jejich zdravotní stav, zranění a tvrdé podmínky ve kterých námořníci museli ve své době žít a umírat.

pribehe-mrtvych-bojovniku1

Duchové křížových výprav / Ghosts of the Crusades

Další díl nás zavede mezi statečné křesťanské obránce do Svaté země v roce 1179. Forenzní rekonstrukce ostatků padlích bojovníků nám umožní přiblížit a pochopit, jak probíhala bitva u Jákobova brodu. Při této bitvě byli muslimskou armádou téměř všichni křesťané zmasakrováni. Jen malá část křesťanů byla zajata a uvržena do otroctví.

Samurajovo zmrtvýchvstání / Samurai back from the Dead

V tomto díle se vědci pomocí forenzní analýzy kosterních pozůstatků budou snažit nastínit život v Japonsku ve 14. století.  Během stavebních prací byly nalezeny masové hroby, obsahující tisíce kosterních pozůstatků z občanské války. Mezi kostrami jsou urození muži, ale i prostí vojáci a civilisté. Díky vědě si můžeme přiblížit životy a smrt několika jedinců, kteří padli v nelítostném boji.

Natočeno: Velká Británie, 2011, 3×48 min
Režie: Jeremy Turner
Původní název: Warrior Graveyard

pribehe-mrtvych-bojovniku

Leave a Comment