Jihočeský kraj

Romantická svatba na tvrzi Žumberk

Plánujete svatbu a stále se nemůžete rozhodnout, jaké místo zvolit pro svůj velký den? Ideální řešení nabízí tvrz Žumberk, nacházející se na jihu Čech, nedaleko Novohradských hor. Tvrz, z 15. století, jejíž původ měl gotické prvky, byla v 17. stolení přestavena na renesanční zámeček a svou podobu si uchovává do dnes.

Pro Váš obřad se nabízí hned několik variant. Místo, na kterém si řeknete své ANO a spojíte tak neviditelným poutem své životy, si volíte v podstatě sami. Při nepříznivém počasí Vám budou zapůjčeny vnitřní prostory tvrze, zdobené mnoha překrásnými obrazy. Uvnitř na Vás dýchá zámecká atmosféra a Vy se okamžitě ocitnete v jiném světě.

Pokud Vám však počasí přeje a je krásný sluncem zalitý den, je škoda nevyužít možnosti svatebního obřadu pod širým nebem. Nejoblíbenější místa, vyhledávaná svatebčany, jsou hned dvě – nádvoří a tzv. půlkruh. Překrásné nádvoří, zdobené renesančními sgrafity, má neodolatelné kouzlo. Budete nadšeni dokonalostí tohoto romantického místa. Nádvoří je vhodnější pro obřad s menším počtem lidí. Ideální počet však neexistuje, řekněme, že asi tak 30 svatebčanů by mohlo být maximum.

Pokud máte v plánu velikou, honosnou svatbu, není problém zvolit jiné místo, kdekoliv na celé tvrzi. Jedním z nejoblíbenějších je však vyhlídková terasa na vodní nádrž.

Díky nádherné přírodě, která tvrz obklopuje, máte až neskutečné možnosti, týkající se pořízení svatebních fotografií. Abyste stihli zachytit všechny krásy tohoto místa, muselo by Vaše fotografování trvat v řádu několika hodin.

Pokud si přejete mít obřad i hostinu na jednom místě, je vhodné využít služeb penzionu Marie, který se nachází v těsné blízkosti tvrze. Před samotným svatebním dnem si domluvte schůzku s majiteli penzionu a oni s Vámi velice ochotně naplánují celou hostinu, abyste byli maximálně spokojeni. Domluvíte se na předběžném počtu lidí, sestavíte svatební menu, dohodnete se na barvě, do které si přejete mít svatební tabuli laděnou. Pokud si nevíte s něčím rady, nemějte strach se poradit. Je to Váš velký den a ten musí být bez chybičky, proto přesné naplánování je velice důležité, abyste pak nebyli zklamaní.

Nemějte strach svěřit se do rukou tamního personálu, jelikož mají spoustu zkušeností jak s pořádáním svatebních hostin, tak i různých rodinných oslav.

Pokud máte zájem o ubytování v tomto penzionu, i to je možné zařídit. Ve 21 útulně zařízených pokojích, jsou majitelé schopni ubytovat až 59 osob za velmi přijatelné ceny. Váš velký den i první společná noc, ve svazku manželském, se v těchto místech vryje navždy do Vašich srdcí.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..