Ústecký kraj

Bitva Budyně nad Ohří – Burgundské války 1474

Třetí ročník celodenní akce s mezinárodní účastí, kde se návštěvník setká se švýcarskými žoldnéři, burgundskými vojáky i statečnými obránci hradu. Jednotlivé drobné šarvátky mezi vojsky pak vyvrcholí dramatickým dobýváním hradeb vodního hradu Budyně nad Ohří v 15:00.

Na programu bude rovněž komentovaná prohlídka švýcarského tábora, ukázky zbraní i zbrojí, výcvik vojenské jednotky, ukázka táborového života včetně rekonstrukce polní kuchyně a středověkého stolování. Nebude chybět dobová hudba, tanec, tržiště a občerstvení. V průběhu akce bude kladen důraz na zapojení diváků do probíhajícího děje tak, aby měli po celou dobu pocit, že se nalézají v reálném prostředí. Pro děti ba i dospělé pak bude připravena řada rozličných úkolů se vztahem k historii.

Ceny nejúspěšnějším předá sám vrchní velitel švýcarských vojsk. Divák si tedy kromě zážitku z bitvy samotné odnese i poučení a představu o životě v období pozdního středověku, jelikož účinkující hrají své role, vycházející z jejich příslušnosti k jednotlivým stranám a z jejich postavení, po celou dobu trvání akce.

Kdy: sobota 10.08.2013 10:00 – 18:00
Kde: zámek Budyně nad Ohří
Vstupné: dospělí 100,-, děti 50,-, rodinné 250,-
Web: http://bitva-budyne.cz

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..