Slovník

Dovolená v Číně s CK Arcadia Air

Dovolená v Číně znamená cestu za poznáním a dobrodružstvím. Objevte netradiční destinace a užijte si vaší dovolenou nejen po Evropě. Procestujte Čínu a poznejte jejich kulturu. Co na takovou cestu budete potřebovat? Vízum, které vám bude individuálně vystaveno na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze. Potřebujete jednu fotografii a zhruba 10-14 dní na vyřízení. Místní měnou je Juan a v Hong Kongu platí hongkongský dolar.

Zájezdy do Číny

Dovolená a zájezdy do Číny jsou určeny nejen pro jedince a páry, ale také pro rodiny s dětmi. Unikátní zájezd za překrásnou subtropickou přírodou a zajímavou kulturou ve vás zanechá milé vzpomínky. Pokud se na takovou dovolenou vydáte, Číňané vás přivítají s otevřenou náručí.

Co se týká počasí, v této zemi jsou zastoupena všechna klimatická pásma. Průměrné letní teploty dosahují 25°C a zimní 5 °C. Od června do listopadu se na pobřeží často vyskytují tajfuny, které přinášejí silný vítr a déšť.

Čína je zemí mnoha tváří a podob. Není se čemu divit, vždyť se jedná o nejstarší stát planety, který svým kulturním vývojem, buddhistickou filozofií a množstvím uměleckých památek ovlivňuje současný svět téměř 4000 let. Jedná se o třetí největší stát světa, kde žije více jak miliarda lidí. Zájezd do této obrovské země můžete vybrat na www.exotickapriroda.cz.

Poznávací zájezdy do Číny

Poznávací zájezdy do Číny nabízí celou řadu zajímavých a turisty navštěvovaných míst. Mezi ty nejnavštěvovanější patří např. Velká čínská zeď z 15. století, dlouhá 6700 km. Dalším vyhledávaným turistickým místem je Zakázané město a hlavní město Peking.

Během dovolené v Číně určitě vyzkoušejte jejich místní speciality z drůbeže, nudle a rýže – tj. kung-pao, sushi a pekingská pečená kachna. Čínská kuchyně je plná koření, které dodávají jídlu správnou chuť. A co vás určitě po jídle potěší? Malý „koláček“ štěstí, který spíš připomíná sušenku či oplatku. Uvnitř koláčku je schovaný lístek s věštbou vaší budoucnosti, radou nebo moudrem.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..