Ústecký kraj

Litoměřická muzejní noc

LITOMĚŘICKÁ MUZEJNÍ NOC PROBĚHNE 16. ŘÍJNA 2020
Návštěvníci budou moci vybírat z nabídky pro děti i dospělé a sestavit si program podle své chuti. Navštívit mohou Oblastní muzeum v LitoměřicíchSeveročeskou galerie výtvarného uměníKnihovnu K. H. Máchyvyhlídkovou věž Kalich, kterou zpřístupní Informační centrum Litoměřice a litografickou dílnu LITHO LITO v G2: Gotickém dvojčeti – Domě umění.

Litoměřické muzeum nabídne návštěvníkům program, který, tak jako každý rok, našel inspiraci v právě probíhající výstavě. Ta letošní nese název Sancta Maria – mariánská úcta na Litoměřicku.
Program:

 • 16.00–21.00 h
  Možnost prohlédnout si výstavu Sancta Maria – mariánská úcta na Litoměřicku zcela zdarma a potěšit se řadou krásných předmětů, které sloužily a mnohé dodnes slouží v kostelích pro náboženské obřady a udivují svým výjimečným řemeslným zpracováním.
 • 16.00–19.00 h
  Tvořivé dílny pro malé i velké
  – „Z pouti“ – výroba upomínkových předmětů (malované sošky, poutní odznaky a obrázky). Budeme tisknout, tvořit štětcem, barvami i nůžkami.
  – Vystřihovánky a omalovánky pro nejmenší
  S úctou k Panně Marii jsou neodmyslitelně spojené poutě na poutní místa. Podoba poutí se sice v současnosti značně proměnila, jedno však zůstalo – nakupování drobných dárků a upomínkových předmětů. Připravili jsme proto několik tvořivých dílen, při kterých si budete moci vyrobit a odnést drobné dárky pro sebe i své blízké.
 • 19.00–19.45 h
  Sladká muzika pro dětská ouška
  Malí posluchači se seznámí s historickými hudebními nástroji, dozvědí se, jak se na ně hraje, jaký zvuk vydávají a jaká hudba se na ně provozovala. Připravil soubor Ritornello pod vedením pana Michaela Pospíšila
 • 20.00–21.00 h
  Adam Michna z Otradovic: „Mariánské“ nešpory
  Podvečerní koncert barokní hudby v podání souboru Ritornello pod vedením pana Michaela Pospíšila
  Jedinečným projevem mariánské zbožnosti jsou hudební díla období baroka. Na páteční podvečer jsme proto připravili komorní koncert s díly významného skladatele Adama Václava Michny, jejichž intimní atmosféra nám připraví klidné večerní spočinutí po náročném pracovním týdnu.

Vstup volný

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..