Královehradecký kraj

Stezka korunami stromů Krkonoše se slavnostně otevře již první již první červencovou neděli

První červencová neděle nabídne nevšední zážitek. Pro veřejnost bude otevřena nová Stezka korunami stromů Krkonoše, která vzniká od září loňského roku na úpatí Černé hory v Janských Lázních. Pro návštěvníky je připraven nabitý celodenní program, který bude zahájen slavnostním přestřižením pásky a otevřením Stezky v 11 hodin. „Vůbec poprvé se budou moci lidé projít novou Stezkou až do vrcholků stromů. Těšit se mohou také na vystoupení Ewy Farne a skupiny The Tap Tap. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program, který si užijí nejen dospělí, ale také děti,“ uvádí k otevření Filip Pekárek, jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše. Akce se pak zúčastní také římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, který Stezce požehná.

Stavba Stezky, která byla zahájena loni na podzim, se již blíží do finále. V průběhu června budou probíhat závěrečné práce. V neděli 2. července pak Stezka přivítá první návštěvníky. Přestřižení pásky a slavnostní otevření je naplánováno na 11. hodinu. Kromě možnosti užít si procházku po Stezce a dechberoucí výhledy z vyhlídkové věže, je pro účastníky akce nachystán také bohatý program, který zaujme děti i dospělé. Hlavní částí dne budou dvě vystoupení skupiny The Tap Tap, která začínají ve dvanáct a ve tři hodiny, a koncert zpěvačky Ewy Farne ve čtyři hodiny. „V mezičase proběhne také vystoupení na chůdách či balónková show. Speciálně pro děti je pak nachystána například animační interaktivní show, dále se budou moci vydovádět ve skákacím hradu nebo si nechat pomalovat obličeje. Chceme, aby si akci užila celá rodina,“ uvádí Pekárek. Důležitým bodem programu je i účast kněze Zbigniewa Czendlika. „Návštěvy pana Czendlika si moc ceníme a jsme rádi, že naší Stezce udělí požehnání,“ doplňuje Pekárek.

Stezka korunami stromů Krkonoše je projektem, který umožní svým návštěvníkům poznat Krkonoše ze zcela nové perspektivy, a to doslova od kořenů po koruny stromů. Partnerem Stezky je Správa Krkonošského národního parku, která prostřednictvím nevšední podzemní expozice návštěvníkům představí, jak důležitá je půda pro život lesa. Na větších panelech a 40 menších informačních tabulkách vybavených kukátkem rozmístěných po celé Stezce jim přiblíží rozdíl mezi „pěkným“ a „nepěkným“ lesem. Tak se zábavnou cestou dozvědí zajímavosti o okolní přírodě. „Je pro nás důležité, aby tuto možnost měli úplně všichni. I proto je Stezka v celé své délce bezbariérová a navštívit ji tak mohou i vozíčkáři či rodiny s kočárky,“ uvádí Pekárek. Počínaje

2. červencem bude Stezka otevřena každý den s výjimkou 24. prosince.

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..