Zahraničí

V Tatrách odstartovala o víkendu zimní sezóna

Dlouho očekávaná lyžařská sezóna v Nízkých Tatrách odstartovala první prosincový víkend v Jasné. Stovky lyžařů a snowboardistů měli k dispozici více než deset kilometrů sjezdovek. Na opening sezóny zavítal i slovenský prezident Andrej Kiska nebo česká modelka Simona Krainová. Oficiální otevření zimy pak završil hollywoodský večer v hudebním klubu pod Chopkem.

 Lyžaři si mohli natrénovat své první obloučky a oprášit techniku jízdy již v pátek, kdy se letos poprvé spustila sjezdovka Biela Púť na severní straně Chopku a Slnečná na jižní straně. Od mikulášské soboty už ale bylo k dispozici více než 10 kilometrů sjezdovek. Sobotní lyžovačku zpestřila také soutěž o zapůjčení auta, animační hry a DJ. Tradiční otevření zimní sezóny v Jasné si nenechal ujít ani slovenský prezident Andrej Kiska, česká modelka Simona Krainová nebo bývalá Miss Earth Tereza Fajksová. Přilákal je nejen první sníh, ale i nádherné slunečné počasí a modrá obloha. Celodenní lyžovačku pak završil tradiční Winter Music opening v hudebním klubu Happy End, který se tentokrát uskutečnil na téma Zlatého věku Hollywoodu. Nechyběl červený koberec, řada osobností, živé sochy nebo koncert Dary Rolins.

photo: reefe | www.reefe.sk
photo: reefe | www.reefe.sk

Nízké Tatry nabídnou nový snowpark nebo přes 70 kilometrů běžkařských tratí

Během letošní sezóny se mohou návštěvníci Jasné těšit na desítky kilometrů nových tratí na severní i jižní straně Chopku včetně sněhových zábran a nového zasněžovacího systému. Ten umožní zprovoznit sjezdovky v mnohem kratším čase než kdykoli dříve. „Výraznou proměnou projde také nejstarší areál zábavy Snowpark Jasná. Přibudou dvě nové překážky s terénní úpravou, díky kterým bude na jeho spuštění stačit méně sněhu než doposud. Návštěvníci si tak snowpark užijí mnohem dřív než v minulých letech. V lokalitě Biela Púť pak na lyžaře čeká větší Aprés ski bar, kde si mohou během lyžovačky dobít energii a zpříjemnit den na svahu,“ sdělila marketingová ředitelka Jasná Nízké Tatry Sylvia Artzová. Novinkou jsou i skipasy, které umožní lyžařům kontrolovat počet odlyžovaných kilometrů během celého dne. Na své si bezesporu přijdou i příznivci běžkování. K dispozici budou mít více než 70 kilometrů tratí různých obtížností. Letos si mohou zájemci zaběžkovat v okolí Ružomberka nebo v Západnách Tatrách z Liptovské Kokavy na Podbanské. K zimě a sněhu neodmyslitelně patří také možnost relaxu v liptovských aquaparcích a zajímavé sportovní akce. Tou nejzajímavější bude nepochybně Světový pohár žen v alpském lyžování, který zavítá do Jasné 4. až 6. března 2016.

Ski_opening_Jasna_Nízka_Tatry

Related Images:

6 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..