Církevní stavby

Klášter Melk

Rakousko svým návštěvníkům nabízí mnoho atraktivních staveb a míst, mezi které patří impozantní klášter Melk, ležící u slavného údolí Wachau.

Vyberete-li si za svůj cíl při cestování zemi, sousedící s naší republikou – Rakousko, zajisté budete s výběrem destinace spokojeni. Mezi oblíbené rakouské lokality patří údolí Wachau, místo s pohádkovou přírodou a úctyhodnými památkami. Objevme krásy zámku Artstetten a klášteru Melk. Klášter, který se pyšně tyčí nad stejnojmenným městem, získal slávu díky impozantnímu vzhledu, inspirovaným barokním stylem. Mluvíme tu o nejkrásnější stavbě z období baroka, kterou Rakousko na svém území má. V dřívější době se jednalo o benediktinský klášter a sídelní hrad. V dnešní době se však o klášteru Melk mluví jako o rozsáhlém klášteru, s historií sahající až k roku 1267. V tomto roce byl vystavěn, na původním torzu stavby, která nešťastně vyhořela. Z kláštera na nás dýchá barokní styl, který byl symbolem protireformace.

Klášter Melk získal, za svou krásu a ojedinělost patřičnou odměnu, v podobě zápisu na seznam kulturního dědictví UNESCO. Na ocenění tohoto typu lidé slyší, a tak se právě ke klášteru Melk sjíždějí každoročně desetitisíce návštěvníků. Tužíte-li zažít aktivní dovolenou, doporučujeme oblast údolí Wachau navštívit, krásná příroda a historické stavby budou skvělým zakončením pěší turistiky. Klášter nabízí svým návštěvníkům prohlídkové okruhy, které nás dostanou do mnoha místností a celých komplexů, některé z nich nyní souží jako naučná muzea. Nejznámějším muzeem je arcidiecézní muzeum, kde můžeme spatřit kněžské berly, roucha a řadu jiných věcí souvisejících s církví.

Klášter Melk reprezentuje místní kostel a především jeho interiér, na který je celé Rakousko právoplatně hrdé. Kdybychom měli kostelní interiér popsat jedním slovem, tím nejlepším označením, by bylo slovo – impozantnost. Při návštěvě kostela se můžeme těšit na úchvatnou podívanou, především pak, zaměříme-li se na vnitřní výzdobu, která je nenapodobitelná. Jmenujme další známé turistické místo v Rakousku, kterým je slavný Vodní zámek Ort v Gmundenu. Zámek je velmi opěvovanou stavbou, ačkoli srovnáme-li ho s klášterem Melk, můžeme si být jisti, že co do výzdoby má klášter více co nabídnout

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..