Muzea

Interaktivní expozice – Cesty časem

Zámek 1
674 01 Třebíč

Oficiální stránky: https://www.mkstrebic.cz

Interaktivní expozice v třebíčském předzámčí

Od listopadu 2012 je nově otevřená interaktivní expozice „Cesty časem – procházky třebíčskou historií“. Sídlí v nově zrekonstruovaném zámeckém křídle, součásti areálu baziliky sv. Prokopa a bývalého Valdštejnského zámku v Třebíči.

Město Třebíč otevřením nové expozice zpřístupňuje veřejnosti nákladně zrekonstruovaný památkový objekt v sousedství baziliky sv. Prokopa , zapsané od roku 2003 na prestižní Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Expozice, jejímž autorem je Doc. PhDr. Michal Stehlík, PhD., je zacílená především na všechny věkové kategorie dětí a mládeže, pro které dosud v Třebíči chyběly adekvátní kulturně-historické atraktivity. Tématika třebíčské historie s akcentem na ve městě provozovaná středověká i novověká řemesla je zpracována s použitím interaktivních prvků, umožňujících návštěvníkům aktivní spolupráci při vstřebávání prezentovaných informací. Celou expozicí symbolicky provází dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů – kronikáře Suchenia a kupce Calligardiho. V úvodním hraném filmu je přesvědčivě ztvárňují populární herci Miloš Mejzlík a Oldřich Navrátil, rodáci z Třebíče.

Pro dětské kolektivy jsou kromě klasických prohlídek připraveny i lektorské programy a tvořivé dílny.

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..