Královehradecký kraj Olomoucký kraj

Zahájení lázeňské sezóny: cesta v čase do dvacátých let

Janské Lázně přivítají letošní sezonu v sobotu 6. června velkolepě. Celodenní slavnostní program pro nejširší veřejnost nese podtitul „Ten pravý lázeňský život dvacátých let“.  

Vystoupení známých umělců a kapel, historická představení, zábavné hry pro děti, město plné řemesel, stánků, výtvarných dílen, místních kulinářských specialit a dalších atrakcí. „Janské Lázně slouží všem, dětem i dospělým, proto jsme celodenní slavnost připravili tak, aby si ji stejným dílem užili jak dospělí, tak naši nejmilejší klienti – děti,“ říká Ing. Rudolf Bubla, ředitel Státních léčebných lázní.   

Lazensky_dum_Terra

Hlavní část programu se bude odehrávat v centru města, na dvou pódiích u Kolonády a u Městského úřadu, kde v deset hodin lázeňská sezóna oficiálně odstartuje. Poté přijde na řadu svěcení léčivých pramenů, kapela Šmrnc, Kamil Střihavka, Pirate Swing Band a Leona Machálková. Četnická pátrací stanice Praha provede vyšetřování velké lázeňské loupeže, vystoupí tanečnice, městem budou projíždět historické automobily.

Před dětskou léčebnou Vesna si na své přijdou zase děti. Od deseti hodin si tu mohou hrát na indiány, soutěžit a poznávat krkonošskou přírodu. „Připravili jsme pro ně střelbu z luku, hody oštěpem, stopování zvěře a další indiánské dovednosti, zahraje country kapela Brzdaři, přijedou sokolníci s dravými ptáky, členové Horské služby a zástupci KRNAPu děti seznámí se svou prací,“ doplňuje Ing. Rudolf Bubla.

Zahájení vyvrcholí v secesním sále Kolonády společenským večerem s Leonou Machálkovou a skupinou Amusement Park se zpěvačkou Kaiou Brown. Vstup na všechny dopolední a odpolední akce je zdarma. „Zajistili jsme kyvadlovou dopravu mezi Trutnovem a Vesnou, parkování bude také bezplatné, srdečně všechny zveme a budeme rádi, když tento den strávíte s námi,“ uzavírá Ing. Rudolf Bubla.

 

O Janských Lázních

Patří k nejstarším lázním v Evropě, léčivý termální pramen tu byl objeven zbrojnošem Janem z Chockova už v 11. století. Místní lázně tu pak v 17. století založil Jan Adolf Schwarzenberg. Světovou proslulost získaly v 1. polovině 20. století úspěšnou léčbou následků dětské obrny a staly se první léčebnou svého druhu v Evropě vůbec. Teplé minerální prameny a vynikající horské klima se využívá při léčbě pohybových, neurologických, onkologických a respiračních onemocnění.

Více na http://www.janskelazne.com

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..