Jihočeský kraj

Zámek Dačice

Státní zámek Dačice patří k těm méně známým, což je škoda, protože má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Nenechte se odradit jeho skromnými rozměry a jemnou zelenkavou barvou, která může na první pohled působit všedně až ponuře. Za zdmi zámku na vás čeká prohlídkový okruh Soukromé a reprezentační pokoje zahrnující dvacet jedna místností, mezi nimiž lze nalézt mj. nádherně zdobené společenské a reprezentativní sály, soukromé pokoje a ložnice, jídelny a především dvě unikátní knihovny. Ta starší obsahuje asi sedm tisíc svazků knih. Ve velké zámecké knihovně je jich pak uloženo přes sedmnáct tisíc. Obě tyto místnosti představují pravý ráj pro snílky a knihomoly, jaký mohou jinak spatřit pouze ve svých oblíbených filmech.

zamek-dacice

Délka prohlídky trvá cca padesát minut a zúčastnit se jí smí najednou až třicet osob. Vstupné do zámku je velmi rozmanité a zahrnuje spoustu výhod. Dospělí utratí za lístek 100 Kč, děti do šesti let mají vstup zdarma, ty starší až do patnácti let pak za 70 Kč. Studenti do šestadvaceti let a senioři nad pětašedesát platí rovněž 70 Kč. Zámek nabízí taktéž rodinné vstupné pro maximálně dva dospělé a tři děti za výhodnou cenu 270 Kč. Návštěvní doba zámku se různí podle určitých období a je podrobně rozepsána na oficiálních webových stránkách.

parkováním u zámku určitě nebudete mít problém, jelikož prostorné parkoviště se nachází hned vedle něj, na Havlíčkově náměstí. Pro nadšené cyklisty jsou na nádvoří zámku k dispozici i stojany na kola. Většina zámeckých prostor má bezbariérový přístup. U těch, kde to bohužel neplatí, nicméně ochotní zaměstnanci po domluvě rádi handicapovaným pomohou. Pokud jde o mazlíčky, přesněji řečeno psy, ti se mohou v exteriérech zámku a přilehlém parku pohybovat pouze na vodítku, což ostatně v současnosti platí u většiny zámků. V neposlední řadě je třeba zmínit možnost občerstvení. Přímo v budově zámku se nachází nekuřácká kavárna, nabízející nejen jedinečnou atmosféru, ale i dětský koutek a v letních měsících navíc i venkovní zahrádku.

zamek_dacice

Z prohlídky zámku Dačice si nepochybně odnesete mnoho nezapomenutelných zážitků a poznatků, nejen o jeho bohaté historii a majitelích. Nechte se pohltit kouzlem dávné minulosti, krásami elegantních místností i uklidňující přírody v rozkvetlém parku.

Zámek Dačice
Havlíčkovo nám. 85
Dačice, okres Jindřichův Hradec

Related Images:

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..